صدور گواهی ثبت نرم‌افزار

//صدور گواهی ثبت نرم‌افزار

صدور گواهی ثبت نرم‌افزار

خواندن این مطلب در ۱ دقیقه

گاهی پیش میاد که یه نفر نرم افزاری رو تولید میکنه و دوس داره ثبت رسمیش کنه. پس بهتره مراحل اولیه اونو بدونه.

دبیرخانه شورای عالی انفورماتیک با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، یه سری فرم‌های مختلفو برای تکمیل توسط متقاضی ثبت نرم‌افزار، تهیه کرده و از طریق دبیرخانه‌ مزبور در اختیار متقاضیا قرار میده. (ماده۲۳)

متقاضی ثبت نرم‌افزار هم، بعد از تکمیل فرم‌ها، دو نسخه از نرم‌افزارو به دبیرخانه تحویل میده و رسید دریافت میکنه. بعد متقاضی باید به ازای هر نرم‌افزار، مبلغی که توی سایت مشخصه، برای تأیید فنی، به حساب خزانه واریز کنه و رسیدشو به همراه تقاضای خودش تحویل بده. (ماده۲۴)

شورا قبل از تأیید فنی، باید با ارسال یک نسخه از نرم‌افزار به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عدم مخالفت نرم‌افزار، با اخلاق اسلامی و عفت عمومی و سلامت شخصیت کودکان و نوجوانان رو استعلام کنه. وزارت هم موظفه ظرف دو هفته نظر خودشو به شورا اعلام کنه.(ماده ۲۵)

تبصره: اگه وزارت ظرف مدت دو هفته، اظهار نظر قطعی رواعلام نکرد، موظفه حداکثر ظرف سه ماه نظر قطعی رو با دلایل محکم اعلام کنه، در غیراین صورت ، نرم‌افزار، تأئید شده محسوب میشه.

شورا بعد از دریافت تأییدیه‌ وزارت مورد بحث، موظفه حداکثر ظرف مدت سه ماه، نرم افزار رو از نظر فنی بررسی کنه و نظرشو به وزارت اعلام کنه. عدم اعلام نظر شورا در طی مدت سه هفته، به منزله‌ تأیید فنی نرم افزاره. (ماده ۲۶)
بعد از دریافت تأییدیه‌ فنی، وزارت باید حداکثر ظرف یک هفته، گواهی ثبت نرم‌افزار رو صادر کنه و به متقاضی تحویل بده. (ماده ۲۷)

توسط |۱۳۹۷/۱۰/۲ ۱۵:۲۶:۵۲دی ۲ام, ۱۳۹۷|قوانین کسب و کار|بدون ديدگاه

درباره نویسنده :

سید مجتبی جباری
مربی و مدرس دوره های بازاریابی و مارکتینگ و حوزه های مشاغل خانگی نزدیک به دو دهه در کسب و کارهای تعاونی ، گروهی و فردی فعالیت داشته و دارم ، امروز تمامی تجربه هام رو به این مجله اوردم تا شما هم بتونید از این تجربه استفاده کنید.

ثبت ديدگاه